Pisanie artykułów staje się powoli w Polsce sportem narodowym. Piszemy na forach internetowych, zakładamy własne blogi… Ogromnym odbiorcą treści jest również rozwijająca się bardzo szybko branża SEO. Piszemy zatem naprawdę dużo. A to sprawia, że wiedza o tym, jak pisać naprawdę ciekawie, nabiera nowego, bardzo istotnego znaczenia!
„Moda na pisanie” i tworzenie wszelkiego rodzaju tekstów pojawiła się w Polsce całkiem niedawno. Przyszła do nas – rzecz jasna – wraz z rozwojem internetu. Bo to właśnie sieć sprawiła, że każdy człowiek ma dzisiaj szansę wypowiedzenia się, mając jednocześnie pewność, że „usłyszą” go setki osób z całej Polski (a nawet świata).
Niestety, wiele wypowiedzi – szczególnie na forach internetowych – pozostawia wiele do życzenia, jeśli chodzi o wartość merytoryczną, o poprawności językowej i gramatycznej nie wspominając. Ale można to zmienić! Aby pisać ciekawe artykuły, które przyciągną wielu słuchaczy, wystarczy stosować się do kilku prostych rad.
Po pierwsze: pisz na temat, na którym się znasz
Przede wszystkim powinniśmy wypowiadać się tylko w tematach, o których mamy ponadprzeciętne pojęcie. W sieci jest masa ekspertów „od wszystkiego”, którzy w rzeczywistości nie znają się na niczym. Pamiętajmy, że tylko jeśli samy posiadamy dużą wiedzę, będziemy mogli zainteresować tą wiedzą kogoś innego. I napisać ciekawy artykuł, post czy komentarz, który przeczyta masa internautów.
Po drugie: formatuj tekst
Istotną sprawą jest również wygląd naszych artykułów. Sam suchy tekst to dzisiaj zdecydowanie za mało – trzeba go jeszcze sformatować, aby wyglądał atrakcyjnie dla czytelnika. Świetnie sprawdzają się tutaj śródtytuły, a także wypunktowania, które pozwalają streścić sens artykułu w kilku punktach. Znaczenie mają też obrazki czy wykresy, które dodają wpisom… to coś.
Po trzecie: długość
Ciekawy artykuł to artykuł wyczerpujący, który dokładnie opisuje dane zagadnienie. Z drugiej jednak strony nie ma co przesadzać – mało kto przeczyta artykuł długi na 6 czy 7 stron A4. Jaką długość powinny mieć zatem artykuły? Optymalnym wydaje się być jedna lub dwie kartki A4.
blog
,
historia
,
pisanie
,
porada
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz