Ten blog to świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu. Co tydzień, znajdziesz tu nową ciekawą historię, myśl albo zdjęcie.

sobota, 21 stycznia 2017

Biznes Plan

Wstępny projekt biznesu musi być sporządzany jako ocena ekonomicznej racjonalności planowanego projektu inwestycyjnego.

Najważniejsza sekcja, zapoczątkowująca biznes plany jest zwykle zwięzła oraz treściwa (generalnie jest to 1 lub też 2 strony tekstu). Streszczenie prezentuje warunki okazji biznesowej i przyczyny jej istnienia, a także kto wykorzysta tę koncepcję, z jakiego powodu jest w stanie to zrealizować i jak firma rozpocznie działanie i drenowanie rynku. Streszczenie jest generalnie pisane po skompletowaniu wszystkich pozostałych działów biznes planu. Ważne jest więc zacytować najistotniejsze zdania lub liczby z opracowanych sekcji już w akapicie rozpoczynającym biznesplan. Streszczenie jest bardzo ważne dla tych przedsięwzięć inwestycyjnych, które starają się pozyskać fundusze od banków. Znaczna większość inwestorów, banków, menadżerów i inni adresaci biznes planu używają streszczenia, aby szybko zdecydować czy idea samego biznesu i pomysły na biznes jest dla nich ciekawy. Tak więc, chociaż biznes plan może wydawać się twórczy i interesujący, wstęp może być jedyną przeczytaną jego częścią, a Ty możesz nie mieć okazji przedstawienia swojego pomysłu w osobistej rozmowie z potencjalnym inwestorem. Z tego powodu warto poświęcić dużo uwagi i czasu przygotowując streszczenie biznesplanu.

We wstępie należy zawrzeć zarówno prezentację przedsiębiorstwa jak i zakładaną pozycję w następnych latach. Przedstaw jak Twój produkt lub usługa będzie miała wpływ na sposób robienia pewnych rzeczy lub czynności przez klientów. Trzeba określić specyfikę działania firmy, charakter usługi, produktu czy też technologii. Zawrzyj informację o patentach, know-how lub kluczowych cechach pozwalających osiągnąć przewagę na rynku. Jeżeli przedsiębiorstwo już działa, należałoby zamieścić informację o jej aktywach i obrotach i osiągniętym rozwoju. Staraj się użyć jak najbardziej obrazowych i zrozumiałych słów, a także wymień nazwę produktu i usługi.

W zakończeniu podsumuj biznesową istotę koncepcji biznesu, czas wymagany do przekroczenia progu rentowności produkcji i czas do zdobycia pozytywnych przepływów pieniężnych (cash flow), kluczowe prognozy finansowe, zwrot z przedsięwzięcia itd. Dodaj również podstawową analizę prywatnego wkładu i konwersji operacyjnej środków pieniężnych wymaganych przez Biznes plan.

Szukając wskazówek podczas przygotowywania planów wykonywalności warto jest rzucić okiem na Biznes plan, który uświadomi jak kluczowe wytyczne co do biznes planów prezentują się w praktyce ekonomicznej. Poza tym gotowe biznes plany są niezastąpionym źródłem pomysłów na własny biznes. , , , , ,

5 komentarzy:

  1. Agencja reklamowa Lublin jest idealnym wyborem w obszarze promocji działalności. Z jej pomocą można realizować skuteczne kampanie wpływające na zjednanie sobie wielu nowych odbiorców.
    agencja reklamowa lublin

    OdpowiedzUsuń
  2. Hej! Mega dobry artykuł. Sam teraz jestem na etapie pisania Biznesplanu i mega mi się przyda ten wpis! Dziękuje

    OdpowiedzUsuń
  3. Tworząc swój biznesplan, długo trudziła się z napisaniem i oddaniem komuś do sprawdzenia czy to dobrze wygląda, bo bałam się oceny innych. Ostatecznie zdecydowałam się udanie się do doradcy biznesowego. Kilka rzeczy pozmieniał i biznesplan był na 6 :)
    Ta firma, w której byłam to blueoak, zajmują się zarówno doradztwem biznesowym, jak i tworzeniem biznesplanów czy tez mogą daćinfo o wycenie firmy, którą chcesz sprzedać/kupić

    OdpowiedzUsuń
  4. Gdy już zdecydujemy się założyć firmę i wiemy, że będziemy zatrudniać pracowników, proponowałbym opracować procesy, które znacznie ułatwią wszystkim pracę. Każdy, będzie bowiem doskonale wiedzieć, co i kiedy ma robić. Jeśli sami nie będziemy w stanie się nimi zająć, nic nie stoi na przeszkodzie, aby powierzyć to zadanie profesjonalnej firmie, takiej jak https://www.crowe.com/pl/services/konsulting/zarzadzanie-procesami

    OdpowiedzUsuń